top of page
Пошук

У Києві створять стаціонарний реабілітаційний центр на воді / Вечірній Київ

Оновлено: 16 лют. 2023 р.

Він розміщуватиметься на понтонах у водній зоні «Х-парку», на острові Муромець, й матиме дві тисячі квадратних метрів площі. У центрі проходитимуть реабілітацію ветерани російсько-української війни, воїни на ротації та їх родини, сім’ї загиблих героїв.

Черговий зимовий реабілітаційний захід для ветеранів, воїнів та родин героїв пройшов у «Х-парку» у ці вихідні, під час якого й повідомили деталі.

Загалом в «Х-парку» присутні понад 150 федерацій різних видів спорту. І майже всі вони надали волонтерській організації, що опікується ветеранами, час і місце для занять оздоровчими видами спорту.

Відвідувачі спортивного парку й Труханова острова добре знають команди ветеранів, які влітку змагаються на каяках, електросамокатах, сапсерфінгу, грають на футбольних та волейбольних полях — такі заняття проводяться вже шість років поспіль.

Але наразі підопічних у волонтерів стає все більше, тому й вирішили створити окремий центр, який буде постійно відкритий для відвідування й матиме свої спортивні снаряди та інвентар, а також три басейни — для діток, для ветеранів з інклюзивними потребами та звичайний басейн.

Спортивний центр також буде зі спеціальним обладнанням, канатними доріжками для вейкбордінгу.

Проєкт не комерційний, всі заняття в ньому будуть безкоштовні. Наразі такий оздоровчий центр дуже потрібний, адже після 24 лютого 2022 року киян, які потребують реабілітації значно побільшало і потреба тільки зростатиме.

У новому реабілітаційному центрі передбачений великий кластер для психологічної підтримки та реабілітації ветеранів та їх сімей, планують групові та індивідуальні сеанси.

З відвідувачами працюватимуть волонтери з ГО «Центр підтримки «Атлант». Його керівник, професійний військовий психолог з величезним досвідом роботи, Андрій Омельченко розповів «Вечірньому Києву» про важливість психологічної реабілітації військових й про те, що наразі тільки спеціалісти й працівники соціальної сфери усвідомлюють проблеми, які постануть перед суспільством по завершенні війни.

«Коли ми маємо мільйонну армію, то розуміємо, що буде далі, розуміємо статистику воєн взагалі. Вона така: через 5 років по її завершенні, через погіршення психологічного стану, гине більше людей, ніж загинуло на самій війні. Це статистика всіх воєн. Я вивчав проблеми, що були у Чечні та Азербайджані після їх воєнних конфліктів», — каже Омельченко.

Він підкреслює, що через це суспільству треба бути готовими прийняти наших Героїв, створити всі умови для їх адаптації, для налагодження правильного контакту між військовими й цивільним світом, прокласти такий собі місточок. Завдання таке: повернути кордони та повернути людей до повноцінного життя.

Андрій Омельченко пояснив, що система психологічної підтримки під час АТО/ООС здебільшого була налаштована на усунення кінцевого посттравматичного синдрому, коли вже людям потрібно надавати глибоку кваліфіковану психологічну реабілітацію чи психіатричну допомогу.

«Ми нині намагаємося упереджувати це, щоб в принципі зменшувати процент воїнів з ПТСР (посттравматичний синдром, — ред.) Намагаємося зараз допомагати військовим, тримати їх в строю, щоб їх не списували з причин погіршення здоров’я, зокрема ПТСР.

Виїжджаємо на передову, щоб попрацювати з бійцями, вчасно ці симптоми прибрати, допомогти, й воїн далі міг служити. Вчасна допомога на передовій дуже знижує «проблемний» відсоток особового складу, покращує стан армії. Наші хлопці та дівчата виїжджають на передову й працюють в окопах», — розповів Омельченко.

Він говорить, що навчає мобільні групи по всій Україні, які потім мають дбати про ветеранів та військових свого міста.

«Я готую спеціалістів, перекваліфіковую психологів на військову тематику й так само працюю з волонтерами, які тісно працюють з армією. А волонтерів, які щодня спілкуються з військовими, навчаю правильно комунікувати. Й у них дуже добре виходить саме тому, що їм довіряють».

Зі слів Андрія Омельченка, в Україні маємо навчати волонтерів створювати такі реабілітаційні центри, як у Києві саме тому, що до них є довіра.

«Завдяки централізованій роботі таких центрів у кожному місті та містечку зможемо впоратися з повоєнними проблемами у наших захисників», — резюмує Андрій Омельченко.

19 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page